SPAWARKA INWERTOROWA MAGNUM MIG 216 DUAL PULS SYNERGIA
Ten produkt nie ma jeszcze opinii
Twoja opinia
aby wystawić opinię.
- Odbiór osobisty 0.00 zł brutto
- Kurier DPD 25.00 zł brutto
Magnum 216 DUAL PULS SYNERGIA umożliwia spawanie metodą MIG/MAG, MMA oraz TIG Lift znajdzie on zastosowanie w warsztatach ślusarskich, warsztatach naprawczych pracach montażowych itp.
Model 216 umożliwi łączenie stali niskostopowych, niestopowych, jak też: magnezu, aluminium, niklu, miedzi i ich stopów. MIG/MAG to metoda spawania wykorzystująca łuk elektryczny wytwarzany pomiędzy elektrodą topliwą (którą jest drut podawany w sposób ciągły) a spawanym materiałem. Proces ten odbywa się w osłonie gazów aktywnych lub obojętnych, a najczęściej w tym celu wykorzystuje się: dwutlenek węgla, hel lub argon. W ten sposób powstają trwałe, dobrej jakości spoiny. Magnum wykorzystany może być również do obróbki blach cienkich zwłaszcza w branży samochodowej.
OPIS PROGRAMÓW SYNERGICZNYCH:
FeC/Co2 - Spawanie stali węglowych metodą MAG w osłonie CO2.
FeC/ArCo2 - Spawanie stali węglowych metodą MAG w osłonie mieszanki gazowej Ar + CO2 AlMg5 - Spawanie stopów aluminium z magnezem, metodą MIG, w osłonie argonu.
AlSi5 - Spawanie stopów aluminium z krzemem, metodą MIG, w osłonie argonu.
308-316 - Spawanie stali nierdzewnych metodą MIG, w osłonie argonu z domieszką 2% CO2, lub w czystym argonie.
NAJWAŻNIEJSZE ZALETY SPAWARKI MAGNUM 216 DUAL PULS SYNERGIA:
IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.
2T/4T - przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany - przy czterotakcie po pierwszym naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje proces spawania przy drugim naciśnięciu jest to wygodniejsze rozwiązanie przy dłuższych spawach.
PEŁNA SYNERGIA - jest to nowoczesne sterowanie elektroniczne mikroprocesorowe samoczynnie dobierające parametry pracy w zależności od średnicy drutu, rodzaju i grubości materiału.
REG. INDUKCYJNOŚCI - pozwalająca na wprowadzanie mniejszej ilości ciepła w miejsce spawania. Blacha nie odkształca się i ochronna warstwa cynku nie zostaje uszkodzona, przydatna w lutospawaniu.
LUTOSPAWANIE - to metoda, która w dość dużym stopniu przypomina spawanie metodą MIG/MAG, jednak dostarczana w tym przypadku energia jest o wiele mniejsza. To powoduje, że lutospawanie wykorzystuje się do łączenia cienkich blach pokrytych warstwą cynku. Opisywana metoda to proces spajania, w czasie którego dochodzi do stopienia lutu, a nie materiału, z którym pracujemy. Druga część nazwy, czyli MIG/MAG, pochodzi od wykorzystania sposobu topienia drutu w łuku elektrycznym w otoczeniu gazu ochronnego, a także od przygotowania brzegu materiału w taki sam sposób, jak do tradycyjnego spawania. Metoda lutospawania stosowana jest jednak nie tylko do spajania blach ocynkowanych, ale też cienkich blach wykonanych ze stali nierdzewnych oraz różnoimiennych połączeń, m.in. stali kwasoodpornej ze zwykłej jakości stalą lub miedzi ze stalą.
SPAWANIE PUNKTOWE - funkcja MIG MAG rzadko spotykana w tej klasie urządzeń jest dużo bardziej uniwersalna niż w TIG choć wykazująca niższa czystość metalurgiczną. Nie wymaga idealnego połączenia elementów.
Funkcja HOT START „gorący start” - polega na chwilowym zwiększeniu prądu spawania ponad ustawioną wartość w momencie zajarzenia łuku. Zapobiega to zjawisku „przyklejania elektrody” w początkowej fazie spawania ułatwiając rozpoczęcie całego procesu.
ARC FORCE „dynamika łuku” – skracaniu długości łuku towarzyszy wzrost prądu spawania, co powoduje stabilizowanie łuku, niezależnie od jego długości.
PAMIĘĆ USTAWIEŃ - 36 programowalnych kanałów pamięci do zapisania własnych programów. PRE GAZ + POST GAS - funkcja pomocna w celu osłonięcia jeziorka spawalniczego. Brak dodatkowej osłony gazowej może skutkować utlenianiem się spoiny.
SPAWARKA 3W1 - ten model spawarki posiada dwa wtyki prądowe [+] i [-] oraz zmienną biegunowość. Jest to proste i bezawaryjne rozwiązanie konstrukcyjne spotykane głównie w spawarkach inwertorowych. Umożliwia spawanie MMA oraz podłączeniu uchwytu TIG z zaworkiem, gdzie gaz jest sterowany w rączce poza urządzeniem.
WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY - wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia, przedłużające jego żywotność.
EUROZŁĄCZE - umożliwiające wymienne stosowanie różnego rodzaju uchwytów.